Generální zkouška Státní maturity… Jedni se radují, jiní páchají sebevraždy!

Tak a je to tady, dnes nahnaly hromadu nevinných studentů do učeben a konečně jim odhalili jak to, asi, bude vypadat… A vypadalo to hůř než odhalený penis sadistického afrického diktátora v říji! Čeština je češtinou tak z 15ti procent, zbytek jsou logické úvahy koncipované pro IQ testy dětí mateřských škol, anebo zbytečně dlouhé seznamy otevíracích dob v jednotlivých částech České národní knihovny (za jejichž rozluštění byl student obdarován celými, a teď pozor, dvěma body (!!!)  )… Poté přišel sloh, u kterého zajásal snad každý, velkolepý výběr 10ti témat jejichž epičnost mohl zručný student roztáhnout až na dvě strany papíru A4 (z obou stran(!!!)… ovšem lituji ty, kdož se chystají na korekci těchto prací a hlavně občany, kteří to zacálují). Samozřejmě, účelem těchto zkoušek není studenta potěšit, a aby tomu tak náhodou nebylo, byl stvořen sloh z anglického jazyka! Po velkorysosti u češtinářského slohu, dostali k angličtině oběti na stůl dva papíry s vyhrazeným místem o velikosti cca A5… na jeden se museli vejít do rozsahu 120-150 slov a na druhém do, a to myslí vážně, 60-70ti slov… takže ve finále nebylo nic těžšího než se trefit do trpasličího rozměru s rezervou +/-5 slov (pro představu, tento článek má až sem minimálně 200 slov)

Toto všechno by se dalo určitě skousnout, remcalů mohlo být méně (podle průzkumů je nyní remcalů ‚jen‘ k 65ti procentům populace), kdyby se tento problém neřešil takhle počesku…
1. se s maturitami neměl nikdo párat 14let
2. si na nich neměl zas každý jen mastit kapsu
3. nejzákladnější věc: Státní maturity měli být připravené a v tu chvíli mělo začít vzdělávání pedagogů a připravování studentů a to minimálně od 1. ročníku středních škol!!! Proč se museli studenti tři roky učit na něco co je pasé… proč měli někteří časovou dotaci gramatiky i 6 hodin ročně? Proč? Protože PRACHY!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
Generální zkouška Státní maturity… Jedni se radují, jiní páchají sebevraždy!, 8.0 out of 10 based on 1 rating